Odvlhčovač vzduchu

Co je odvlhčovač vzduchu, jak funguje a kdy je dobré ho pořídit nebo pronájmout

Odvlhčovače vzduchu bysme mohli rozdělit na ty domácí a průmyslové. 

Domácí vysoušeč využijete zejména když máte v domácnosti větši vlhkost z důvodu třeba malování, nebo častého praní, a potřebujete vlhkost snížit. Domácí odvlhčovače nemají takový výkon jako ty průmyslové ale mají dostatečný výkon na běžnou domácnost, hezký design a přijatelnou cenu. Vyšší vlhkost vzduchu způsobuje různé plísně nebo i nemoci proto není dobré vlhkost vzduchu podcnovat.

 
 
Průmyslové a stavební vysoušeče

Průmyslové vysoušeče se využivají při rekonstrukcich domů, bytů nebo v rozsahlejších halách, kde je potřeba větši výkon. Profesionální vysoušeče zvládnout za 24 hodin vytáhnout až 50 litrů vody. Proto jsou vhodné třeba do většich skladovacích hal, průmyslových staveb nebo staveništích.

Kdy odvlhčovač koupit a kdy pronajmout

Malé domácí odvlhčovače stojí od pár stovek (vhodné třeba do ložnice) až po pár tisíc ty elektrické, které využijete v celém bytě dlouhodobě.

Pokud ale potřebujete jednorázově vysušit byt či dům po rekontrukci nebo vodovodní havarii, je výhodnější si na pár dní vypůjčit výkonější průmyslový vysoušeč a zaplatíte jen zlomek ceny, než kdyby jste jej kupovali. Mále domácí vysoušeče mnohdy nemusí stačit.

Nejste si jisti, jakou máte doma vlhkost? Nejlepší bude, půjčit si vlhkoměr a vlhkost vzduchu změřit. Doporučená vlhkost se pohybuje kolem 40 - 50 %.